PSYCHOTERAPIA DLA BIZNESU

Na pozór wszystko wygląda świetnie. Dobra praca dająca przyzwoite pieniądze na utrzymanie. Propozycja objęcia nowego stanowiska na horyzoncie albo gotowa koncepcja na biznes uzupełniający to, co aktualnie robisz wraz ze wspólnikiem. Duże i ciekawe projekty, nowi klienci. Znajomi, którzy mówią, że chcieliby być na twoim miejscu i są zdziwieni, gdy mówisz, że twoja sytuacja ma także wady. Oni podziwiają i trochę ci zazdroszczą odwagi, dzięki której odważyłeś się na przeprowadzkę z niewielkiego miasta do stolicy, oraz uporu i pracowitości, które pozwoliły ci na dojście tam, gdzie aktualnie jesteś. Ty zdajesz sobie sprawę z kosztów, jakie ponosisz.

Być może doświadczasz:

  • stresu związanego z odpowiedzialnością wobec innych ludzi – pracowników, współpracowników, klientów; stresu związanego z ryzykiem finansowym, jakie na tobie spoczywa oraz możliwymi konsekwencjami decyzji, które podejmujesz
  • samotności wynikającej z niedostatku bliskich relacji, przyjaciół i rodziny pod bokiem, a tych relacji jest niewiele, bo najzwyczajniej w świecie nie masz czasu, by je budować i podtrzymywać;
  • kłopotów w związku z partnerem – niegdyś byliście świetnie dobraną parą, teraz wasze ścieżki wyraźnie się rozchodzą, sprawnie wywiązujecie się z zadań związanych z „byciem rodziną”, ale czy wciąż się kochacie;
  • trudności w budowaniu relacji z dziećmi – kiedy wracasz do domu one często już śpią lub jeśli są starsze coraz częściej łapiesz się na tym, że w czasie wspólnej jazdy samochodem do pracy i do szkoły nie bardzo macie o czym porozmawiać, masz wątpliwości, czy jesteś dobrym ojcem czy też dobrą matką;
  • zmęczenia i kłopotów zdrowotnych – twój organizm od niedawna daje ci wyraźne sygnały, że przesadzasz z wysiłkiem i stresem (a znasz pojęcie psychosomatyka, więc rozumiesz, że twoje ciało i psychika mogą reagować na siebie nawzajem);
  • być może borykasz się z problemami z własną psychiką: atakami lęku, objawami depresji, nieoczekiwanymi trudnościami w jakiejś dziedzinie, poczuciem winy, wątpliwościami dotyczącymi drogi zawodowej, którą wybrałeś, sensu tego, co robisz i własnej wartości, obawami przed krytycznymi ocenami ze strony innych.

Jeśli te lub podobne trudności Cię dotyczą, możesz rozważyć skorzystanie z usług psychoterapeuty lub psychologa. Współpraca z profesjonalistą w zakresie psychiki ludzkiej pomoże ci lepiej zrozumieć, z czym się zmagasz, jakie są tego przyczyny oraz zaprojektować i wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Razem z psychologiem przyjrzycie się obszarom, które sprawiają ci kłopot, a także towarzyszącym im emocjom, myślom i zachowaniom, w efekcie czego wzrośnie twoja świadomość i będziesz potrafił wprowadzić odpowiednie „korekty”.

Moje doświadczenia we współpracy z ludźmi biznesu

Od lat pracuję jako psycholog z ludźmi biznesu – pracownikami korporacji, właścicielami małych i średnich firm, osobami na wysokich stanowiskach managerskich, przedsiębiorcami rozwijającymi nowe gałęzie biznesu, inwestorami, twórcami startupów. Moja historia zaczęła się od dużej firmy retailowej i specyficznego stanowiska, które umożliwiało kontakt z osobami na wielu szczeblach organizacji, a także poza nią. To tam uczyłam się elastyczności, otwartości i zrozumienia specyfiki problemów różnych osób – innych u świeżo awansowanego szefa działu, zupełnie innych u doświadczonego specjalisty pragnącego jak najlepiej pokierować ścieżką rozwoju zawodowego, a jeszcze innych u cudzoziemca, który przyjeżdża tworzyć w naszym kraju sieć sprzedaży.

Następne doświadczenia biznesowe zdobywałam pracując w firmach: informatycznej, produkcyjnej oraz edukacyjnej. Byłam specjalistą, managerem, współwłaścicielem. Na szczęście na każdym stanowisku przydawało się wykształcenie psychologiczne i doświadczenia zdobyte wcześniej.

Warszawa psychoterapeuta

Po pewnym czasie zajęłam się przygotowywaniem i realizacją projektów doradczych z zakresu szeroko pojętego zarządzania i rozwoju personelu, mając okazję blisko współpracować z wieloma dużymi organizacjami – m.in. bankami, firmami handlowymi, ubezpieczeniowymi, farmaceutycznymi i produkcyjnymi, instytucjami państwowymi, uniwersytetami. Te lata to kolejny okres poszerzania horyzontów i coraz lepszego rozumienia różnorodności doświadczeń managerów i przedsiębiorców oraz trudności, jakie napotykają oni na co dzień. Zwłaszcza wyzwań, jakie stają przed ludźmi biznesu, oraz aspektów psychologicznych ich funkcjonowania, takich jak stres, odpowiedzialność za ryzyko, ciągła presja wyniku i oceny, sprzeczne ze sobą emocje, trudne do pogodzenia relacje, balans między życiem prywatnym i zawodowym, konieczność ciągłej koncentracji, czy coraz powszechniejsze codzienne zmęczenie a nawet wyczerpanie.

Gabinet psychologiczny Warszawa

Gdy wreszcie po latach zdecydowałam się na zwrot w mojej karierze zawodowej – postanawiając się zająć psychoterapią, czyli pracą z pojedynczym człowiekiem zamiast świadczyć usługi psychologiczne na rzecz rozwoju organizacji – wcześniejsze doświadczenia zawodowe sprawiły, że gdy do mojego gabinetu psychologicznego przychodzi człowiek biznesu, naprawdę dobrze go rozumiem i potrafię kompetentnie pomóc. Wiem, z jakimi trudnościami i dylematami się boryka, co bywa najczęstszymi przyczynami stresu w jego środowisku, dlaczego często nie sposób pogodzić presji zawodowej z oczekiwaniami najbliższego otoczenia i co sprawia, że mimo zewnętrznych sukcesów wielu biznesmenów boryka się z kłopotami psychicznymi (lękami, nerwicą, depresją, niską samooceną, poczuciem winy, wątpliwościami dotyczącymi podjętych decyzji, atakami paniki).

Zachęcam do spotkania w moim gabinecie psychologicznym w Warszawie, gdzie pomogę rozwiązać Twoje problemy związane z funkcjonowaniem w biznesie.

Aby umówić się na pierwszą, wstępną konsultację psychologiczną – zadzwoń pod numer +48 535 987 807. Jestem otwarta na Twoje potrzeby w zakresie naprawy lub poprawy relacji międzyludzkich, społecznych i rodzinnych, radzenia sobie ze stresem, lękiem, objawami nerwicy czy depresji.

Umów się na wizytę

Jeżeli potrzebujesz pomocy psychologicznej, skontaktuj się ze mną już teraz.